Nadwiślańskim szlakiem


 Program zadania „Nadwiślańskim szlakiem” realizowany jest ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Prezentacja po realizacji zadania

Niezależnie dokąd jedziemy na wycieczkę dobrze spakowany bagaż jest dużym ułatwieniem podczas dłuższej podróży.
Przed wyjazdem na wycieczkę do Kazimierza Dolnego uczyliśmy się tej niełatwej sztuki.
Warto dobrze rozplanować podział bagażu na podręczny i główny.
Bagaż podręczny- jak sama nazwa wskazuje mamy ciągle przy sobie, dlatego powinniśmy przetrzymywać w nim rzeczy najbardziej potrzebne i niezbędne podczas podróży rzeczy takie jak: dokumenty, lekarstwa, kieszonk0we, telefon, suchy prowiant i coś na nudę, np. jakąś książkę.
Przy planowaniu pakowania bagażu głównego trzeba wziąć pod uwagę ilość dni wycieczki. Starajmy się unikać zabierania niepotrzebnych rzeczy. Ułatwi to nam sprawne przeglądanie bagażu oraz nie będzie on zbyt ciężki.
Na kilkudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego zabieramy odpowiednie do pogody ubrania, warto przygotować się na różne okoliczności. Podczas zwiedzania będzie niezbędny wygodny, sportowy strój i takie same obuwie. Nie można zapomnieć także o pidżamie.
Do bagażu głównego powinniśmy zabrać kosmetyczkę, a w niej przybory toaletowe .

 

 

Jak wybrać dobre i ciekawe miejsce na zdjęcie? Jak sfotografować pałac, a jak staw z pływającymi po nim kaczkami? Na te i inne tego typu pytania próbowała znaleźć odpowiedź grupa mieszkańców, która przygotowuje się do sierpniowego wyjazdu na wycieczkę „Nadwiślańskim szlakiem” do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław. Razem z terapeutami wybrali się na fotograficzne warsztaty plenerowe. Odbyły się one w zabytkowym i pięknym pod względem krajobrazowym zespole pałacowo – parkowym w Radziejowicach. Podczas warsztatów mieszkańcy trenowali obsługę aparatów fotograficznych, tabletów i smartfonów. Program zadania „Nadwiślańskim szlakiem” realizowany jest ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.